• Deň zeme

Dňa 10.5.2024 základná škola organizovala Deň zeme. Žiaci nižších ročníkov zbierali odpad a čistili blízke okolie školy. Žiaci 7.,8.,9.ročníka upratovali areál školy . Zveľaďovali školskú záhradu, vyvýšené záhony a skalku. Chlapci 9. ročníka pomáhali pri vytváraní väčších priestorov pre uskladnenie učebníc. Pracovnú pohodu dotváralo príjemne, slnečné počasie. Všetkým, ktorí sa aktívne zúčastnili Dňa zeme patrí poďakovanie.

Vážení rodičia, pedagógovia, milí žiaci,

deň narcisov je projekt, vďaka ktorému dokážeme každoročne pomáhať ľuďom bojujúcim s rakovinou. Aj naša škola sa už tradične zapája do tohto projektu. Prispením akejkoľvek sumy urobíte dobrý skutok a pomôžete chorým ľuďom lepšie zvládať ich ťažký osud. Zbierka sa bude konať 18. 4. 2024 v našej škole. Za dobrovoľný príspevok dostane každý symbol tohto projektu – žltý narcis.

• Nástroje rodičovskej kontroly

Dovoľujem si Vás pozvať na online podujatie „Nástroje rodičovskej kontroly. Spoločné hľadanie
            bezpečnej cesty online priestorom“, ktoré sa bude konať 25.4.2024; 17:30 – 19:00.
            O večernej škole informujeme aj prostredníctvom Facebook podujatia:
            Link na podujatie (Zoom): https://us06web.zoom.us/j/83136917386
            Lektorovať budú Viktória Norisová a Michal Hradický z Rady pre mediálne služby.
            Potrebujeme deťom regulovať obsah? V interaktívnej prednáške lektori ukážu ako efektívne
            využívať nástroje rodičovskej kontroly pre konkrétne platformy ako napr. Netflix a YouTube.
            Okrem praktických tipov ponúknu návrhy, ako do celého procesu zapojiť dieťa. Zámerom
            lektorov je poukázať na hodnoty dôvery a komunikácie, aby rodičia spolu s deťmi vytvorili
            bezpečnejšie online prostredie v súlade s ich hodnotami.
            MARIÁN HAMADA
            Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky nás

• Upozornenie

OKRESNÉ RIADITEĽSTVO HASIČSKÉHO A ZÁCHRANNÉHO ZBORU V ČADCI

S príchodom obdobia jari každoročne dochádza k zvýšenému nebezpečenstvu vzniku a
            počtu požiarov.
            V tomto ročnom období dochádza k nárastu požiarov súvisiacich s vypaľovaním suchej trávy,
            zbytkov drevnej hmoty a odpadu. Z vykonanej štatistiky vyplýva, že v roku 2023 vzniklo na
            Kysuciach (okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto) 14 požiarov zo založenia ohňa vo
            vonkajšom prostredí, spaľovania horľavých látok na voľnom priestranstve, na skládkach
            odpadu a na území lesa. Vzniknutá škoda bola vyčíslená na 2500 €. K zraneniu a usmrteniu
            osôb nedošlo. Najviac horelo v mesiacoch august, jún, júl, september.
            Najčastejšími príčinami týchto požiarov boli vypaľovanie trávy, suchých porastov, zakladanie
            ohňa v prírode, spaľovanie zbytkov drevnej hmoty a odpadu, hry detí so zápalkami,
            neopatrnosť a nedbalosť osôb pri používaní otvoreného ohňa a faj

Piatok 17. 5. 2024